Кріотерапія sanahost_derm

Кріотерапія в Харкові

Корисний вплив низьких температур на організм відомо вже давно. Багато століть тому людство в якості лікування і профілактики хвороб гартувати себе холодом: обливалися крижаною водою, пірнали в ополонці або ходили по снігу. У той час ніхто не міг дати наукового пояснення, чому ж холод так корисний і дає позитивний ефект. Зараз «лікування холодом» перетворилося в окрему науку під назвою «кріотерапія».

Кріотерапія - це процедура, яка представляє собою комплекс фізіотерапевтичних сеансів шляхом впливу на шкіру низьких температур.

Ще Гіппократ прописував своїм пацієнтам холодні ванни з метою оздоровлення і омолоджування. У давнину вважали, що потрапивши в екстремальну середу, організм активізує весь свій прихований резерв. Сучасна наука дійсно довела те, що мінімальне переохолодження не може нашкодити людині. Навпаки, холод служить таким собі подразником нервових закінчень, і спостерігаються позитивні зрушення в імунній, кровоносної, ендокринної та інших системах. Цю теорію підтвердили на початку XX століття німецькі лікарі.

Зараз розвиток кріогенних технологій дозволяє застосовувати різні методики і способи впливу холодом на людський організм: починаючи від використання льоду і закінчуючи впливом рідкого азоту. Також досконально вивчили протизапальні, загоюють і оздоровчі ефекти впливу наднизьких температур.

Кріотерапія - унікальна методика, яка справила прорив у сфері косметології. Лікування холодом поділяють на чотири основні типи:

  • загальна кріотерапія;
  • локальна кріотерапія;
  • криомассаж;
  • приватна кріотерапія.

Загальна кріотерапія - найбільш відома і широко застосовується методика. Основна мета процедури полягає у впливі низьких температур на все тіло, для цього використовують спеціальне приміщення, так звану кріокамеру або криосауну, де температура досягає -140-150 ° С. Однак, така, здавалося б, наднизька температура не здатна нашкодити або призвести до обмороження . По-перше, сеанс триває не більше 2-3 хвилин, а по-друге, камера розрахована тільки на те, щоб охолодити верхній шар шкіри. В результаті, шкіра охолоджується за рахунок різкого перепаду температур, і активізуються захисні і обмінні функції організму, посилюється кровотік. Загальну кріотерапію рекомендують для профілактики і лікування зайвої ваги, так як холод нормалізує обмінні процеси і знижує гормональний фон.

Локальна кріотерапія - це метод, який полягає у впливі рідкого азоту на певну ділянку тіла або особи. Така процедура ефективно активізує відмирання тканин, що сприяє очищенню пір і шкіри в цілому. А завдяки стимуляції судин, які спочатку різко звужуються, а потім поступово розширюються, відбувається приплив великої кількості крові до певної ділянки тіла. Такий вплив покращує живлення шкіри необхідними мікроелементами, прискорює регенерацію клітин і сприяє загоєнню ран.

Криомассаж - це поверхневе вплив на шкіру. Процедуру проводять за допомогою аплікаторів, які були змочені рідким азотом. Терапія активно діє з метою омолодження шкіри обличчя і тіла. Слід також згадати, що криомассаж використовують для волосистої частини голови, так як він сприяє росту волосся і поліпшення їх стану.

Приватна кріотерапія - це застосування охолоджуючих процедур в домашніх умовах. Хоча така терапія не передбачає спостереження фахівців, проте професіонали стверджують, що займатися самолікуванням - вкрай небезпечне заняття. Кріотерапія корисна лише в помірних кількостях, інакше можна перестаратися і серйозно нашкодити своєму здоров'ю.

Перш ніж почати курс кріотерапії необхідно проконсультуватися з досвідченим лікарем. У Центрі косметології та дерматології «Сана» працюють висококваліфіковані фахівці, які практикують індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Кріотерапія це ефективна процедура, яка не вимагає спеціальної підготовки, тому вона не має будь-яких вікових обмежень. В середньому загальнооздоровчий курс складають 10-12 процедур. Лікування холодом забезпечує підвищення стійкості до стресу, покращує загальне самопочуття і працездатність.

77