Лікування демодекозу sanahost_derm

Лікування демодекозу в Харкові

Перші осінні дні підривають імунітет кожної людини, як результат починають прокидатися різні хвороботворні віруси і бактерії, про існування яких ми навіть не підозрювали.

Якщо ви виявили такі симптоми як: втома очей, свербіж, почервоніння і наліт на століттях, лущення брів, почервоніння шкіри або картину нагадує напад вугрової хвороби, то велика ймовірність того, що це демодекоз.

Демодекоз - це захворювання, яке призводить до ураження і запалення шкіри, а причина - підшкірний кліщ. Кліщ демодекс непомітний для неозброєного ока, так як має мікроскопічні розміри. Він присутній у кожної людини і в більшості випадків не викликає дискомфорту. Але, коли організм починає послаблювати свої захисні функції, збудник активізується.

Демодекоз найчастіше зустрічається в підлітковому віці, так як улюбленою їжею кліща демодекса є підшкірне сало. Захворювання за своєю природою сезонне і в основному загострюється восени. Це пов'язано з тим, що після пережитого літньої спеки і споживання великої кількості ультрафіолету, шкіра стає більш жирної. Кліщ, харчуючись шкірним салом, залишає після себе продукти життєдіяльності, які і викликають алергічні реакції - звідси свербіж, почервоніння та інші неприємні наслідки.

Демодекоз легко сплутати з іншими захворюваннями, тому для того, щоб отримати правильний діагноз необхідно звертатися до висококваліфікованим лікарів-дерматологів. Неправильне лікування може тільки погіршити стан справ, так як збудник поступово переміщається від однієї ділянки шкіри до іншого. В результаті, захворювання може стати хронічним і заподіювати дискомфорт роками, то стихаючи, то спалахуючи знову, залишаючи після себе рубці на шкірі.

Лікування демодекозу - це тривалий процес, який вимагає терпіння і наполегливості з боку пацієнта. Для досягнення найбільш ефективного результату терапію варто проводити комплексно, для того щоб одночасно реабілітувати захисні функції шкіри і придушити збудника хвороби. У зв'язку з цим, широко використовуються зовнішні препарати, які дезінфікують, очищають від сального секрету і знімають запалення. Паралельно застосовують вітаміни та імуностимулятори, з метою підвищення захисних функцій організму. Демодекоз часто призводить до порушення органів і їх систем, тому лікування супроводжується консультаціями суміжних фахівців (гастроентеролог, гінеколог, ендокринолог та інші).

Необхідно вести правильний косметичний догляд за обличчям, це допоможе полегшити перебіг хвороби і прискорить одужання. Для цього потрібно часто і регулярно очищати шкіру, рекомендується активне використання хімічних пілінгів, м'яких скрабів і очищають масок. Такі заходи значно зменшують популяцію і активність підшкірних кліщів.

У зв'язку з тим, що демодекоз за своїм характером - дуже заразне захворювання, необхідно дотримуватися строгих правил гігієни. Регулярно міняти постільну білизну, протирати обличчя одноразовими серветками, користуватися тільки особистою косметикою, прати речі, а для гоління систематично дезінфікувати. Для досягнення стійкої ремісії, фахівці рекомендують переходити на правильне харчування, зокрема включити в раціон якомога більше рослинної їжі. А для того, щоб влітку уберегти шкіру від небажаного впливу ультрафіолету, використовуйте сонцезахисні креми.

Основне правило при боротьбі з демодекозом - не кидати лікування. За статистикою, 10% рецидивних випадків виникають через незакінченого курсу лікування. Терапію демодекозу можна полегшити також такими процедурами як: мезотерапія, озонотерапія або кріомасаж, вони допоможуть швидше впоратися із запальними процесами.

77