Видалення родимки (невуса) sanahost_derm

Видалення невусів в Харкові

Невус (родимка) відноситься до доброякісних утворень, який складається зі скупчення пігментних клітин - меланоцитів. Невуси бувають вродженими і набутими. Природжений тип проявляється ще при внутрішньоутробному розвитку, їх розміри поділяються на три види - невеликий (діаметр від 0.5 до 1.5 см), середній (1.5-10 см), і великий (понад 10 см). А набутий тип проявляється протягом усього життя, часто він має невеликий розмір - не більше 6 міліметрів. Проявлятися родимки можуть на обличчі, тілі і слизових. Невуси не піддавалося швидкому зростанню, але при травмуванні, гормональний збій, агресивному впливі ультрафіолетових променів - здатні прискорити зростання і змінити форму. Родимки можуть наповнитися кров'ю, після чого виникають фізичні дискомфортні відчуття. Тому лікарі нашого центру дерматології та лікувально-естетичної косметології Sana наполягають на обстеженні і видаленні вже при першому зміні.

До 40-45 років кількість родимок на тілі людини збільшується, а після навпаки зменшується. Тобто після 40 років родимки починають поступово зникати. Родимки поділяються на два види, вони бувають судинними і несудинними. У судинних є ще одна назва «гемангіоми», вони схожі на вузлики, або плоскі новоутворення в червоному (рожевому) кольорі. Несудинними схожі з бородавками або пігментними плямами. За кольором вони можуть бути абсолютно різними: сірими, чорними; а їх розмір може бути, як маленьким, так і великим.

Втечуть невуси в терміновому порядку повинні при значному збільшенні родимки в розмірі за невеликий проміжок часу; запальному процесі з набряком або почервонінням; зміні кольору - потемніння або освітленні; асиметричній формі, нерівних, зубчастих краях; появі виразок, кровотечі, лущення і скоринки; зміні щільності (размягчении або отвердении); розмірі більше шести міліметрів; розташуванні в незручному і травмонебезпечних місці. Всі ці фактори можуть стати основою того, що потрібно видалити родимку. Позбавлятися від невуса самостійно категорично заборонено. Кращим рішенням у даній ситуації буде звернення до дерматологу.Дерматологі центру Sana мають багаторічний досвід в діагностиці невусів і їх видаленні ефективними методами. На прийомі лікар проводить огляд пацієнта і діагностику новоутворення. Під час огляду лікар вкаже вам на родимки, які в терміновому порядку потрібно видалити, а за якими потрібно поспостерігати.

77

Відразу ж після процедури їхати на такого роду відпочинок не варто. Так як зона, де віддалялася родимка потребує дбайливого догляду, а саме в захисті від сонця. Тривалі контакти з водою теж вкрай небажані. У такій ситуації варто відкласти видалення родимки і зробити його після свого повернення.
Будь-які зміни родимки є приводом для звернення до дерматолога. До ознак належать: - зміни в розмірі, формі, кольорі; - поява шорсткості, горбистості; - втрата чітких контурів; - свербіж, печіння, біль. Якщо у вас з'явився хоч один з вищевказаних ознак необхідно терміново проконсультуватися з лікарем.