Видалення атероми sanahost_derm

Видалення атером в Харкові

Атерома (кіста) є доброякісним новоутворенням, вона являє собою щільну капсулу з рідиною, яка розташовується підшкірно. Атероми поділяються на вроджені та набуті. Вроджені утворюються через порушення в розвитку епідермісу, а придбані через закупорку в сальних залозах. Кругла, щільна і безболісна капсула може бути рухливою і протягом тривалого часу збільшуватися в розмірі, також вона завдає значних дискомфортні відчуття, і схильна до інфікування і нагноєння. У рідкісних випадках атероми можуть перероджуватися в злоякісні новоутворення.

Появі придбаних (помилкових) атером сприяє неправильне видавлювання стрижнів при вугрового висипання, коли вони залишаються в протоках і перекривають його. Також на появу впливають порушений гормональний фон; неправильно сформовані протоки сальних залоз; запальні процеси; акне; неправильне застосування декоративної косметики; підвищена пітливість; хвороби, пов'язані з ендокринною системою; постійне травмування шкірного покриву; порушений обмін речовин і нехтування правилами гігієни. Атероми можуть прориватися, в такому випадку весь вміст капсули випливає в назовні, слідчо може статися зараження і початися запальний процес. Після того як атерома прорвалася утворюється виразка, яка потребує термінового лікування.

Атероми утворюються, як у чоловічої статі, так і жіночого, пік їх появи - це 20-30 років. У більшості випадків пацієнти з даною проблемою звертаються до лікаря значно пізніше, коли новоутворення стає великим. Основними зонами освіти є волосиста частина голови, обличчя, шия, плечі, спина, груди, статеві органи.

Самостійно позбавлятися від атероми забороняється, так як прорив капсули загрожує зараженням. У центрі дерматології та лікувально-естетичної косметології Sana працюють висококваліфіковані лікарі з багаторічним досвідом роботи. Перед призначенням процедури видалення атероми, наш дерматолог проводить консультацію, яка складається з опитування, огляду і діагностики. Застосовувані методики для видалення атером в нашому центрі не травмують навколишні тканини, не викликають кровотеч, мають невелику відновним періодом і не викликають ускладнень. Не варто затягувати з видаленням атероми, на перший погляд вона здається невинною, але при певних обставинах новоутворення здатне викликати неприємні ускладнення.

77

Ознаками запалитися атероми будуть почервоніння; набряклість; збільшення в розмірі; больові відчуття, які посилюються при дотиках; підвищена температура і виділення.
У профілактичних цілях шкіра повинна ретельно очищатися, як в домашніх умовах, так і в салонних (відвідування косметолога), особливо цей фактор важливий для тих, хто має вугровий висип і жирний тип шкіри. Також рекомендується зниження вживання жирної їжі і їжі, яка містить в собі велику кількість вуглеводів.