Лікування дерматитів sanahost_derm

Лікування дерматитів в Харкові

Дерматит - запальне захворювання шкіри, причиною виникнення якого можуть стати різні подразники: хімічні, фізичні або біологічні.

Якщо причиною виникнення запальних процесів шкіри послужили будь-які зовнішні алергени, то мова йде про контактний дерматит. Якщо ж збудник потрапив всередину організму, то це називають токсідерміей.

Дерматит найчастіше починає проявлятися на тлі стресів, патологій ендокринної системи, різних хвороб шлунка або захворювань, які послаблюють імунітет людини. Часто дерматит є реакцією організму на неякісні продукти, наприклад, косметику. Тому не користуйтеся засобами сумнівного походження і дотримуйтесь їх термін придатності.

Найчастіше дерматит проявляється на обличчі, шиї, біля колін, на грудях і ліктях. Залежно від причин захворювання, розрізняють кілька видів дерматиту:

  • простий дерматит;
  • алергічний дерматит;
  • себорейний дерматит;
  • атопічний дерматит.

Простий дерматит - запальний процес, який проявляється в разі контакту з сильним подразником. Джерелами такого виду захворювання може стати тиск або тертя, вплив сильних хімічних речовин. Тривале вплив подібних алергенів в зв'язку з професійною діяльністю, може привести до хронічної форми хвороби.

Алергічний дерматит - вид захворювання шкіри, який виникає через контакт з алергеном, проявляється тільки через якийсь час.

Себорейний дерматит - запальне захворювання, яке вражає шкіру голови і певні ділянки тулуба. До початкової стадії себорейного дерматиту відноситься поява лупи і акне.

Атопічний дерматит - складне захворювання, причиною якого може стати не один алерген, часто з'являється в ранньому віці.

Симптоми різних видів дерматиту можуть бути схожими між собою, тому діагностику захворювання необхідно довіряти кваліфікованого лікаря-дерматолога.

Лікування дерматитів має проводитися тільки досвідченим лікарем-дерматологом і алергологом, при необхідності - гастроентерологом або іншими фахівцями. Самолікуванням займатися не варто, так як це може тільки погіршити перебіг захворювання. Крім того, дерматит - це настільки індивідуальне захворювання, що у кожного пацієнта навіть при однакових симптомах і видах дерматиту, схема лікування і тривалість буде різною.

При лікуванні будь-якого типу дерматиту, всі дії спрямовані на загальне зміцнення організму, обмеження контактів з водою і дотримання спеціальної дієти.

77