Видалення бородавок sanahost_derm

Видалення бородавок в Харкові

Бородавки - переважно доброякісна пухлина шкіри, у вигляді вузлики з нерівною шорсткою поверхнею. Причиною виникнення є вірус папіломи человекаВПЧ. Шлях передачі інфекції контактний, контактно-побутовий. Часта локалізація пальці, долоні, стопи.

За зовнішнім виглядом і локалізації називаються по-різному: звичайні юнацькі (вульгарні), плоскі, підошовні, загострені і ін.

Звичайні бородавки - це блідо-рожеві освіти, що підносяться над шкірою, мають сосочкові вирости і шорстку поверхню, найчастіше локалізуються на пальцях рук і на кистях. Їх різновид на ступнях називаються підошовні бородавки, утворюються через підвищеної пітливості ніг і частому натирання шкіри чи здавлення стопи тісному взуттям.

Гострі кондиломи - найнебезпечніший вид, так як окремі його штами можуть озлокачествляться, чому приклад рак шийки матки викликаний ВПЛ.

Лікування бородавок направлено на виявлення ВПЛ в крові і в разі потреби призначення противірусних та імуномодулюючих препаратів. Естетичну проблему вирішують шляхом видалення бородавки методом кріодеструкції.

77