Цитологічне дослідження sanahost_derm

Цитологічне в Харкові

Клітка є основним «будівельним матеріалом» для всього організму. Від якості клітин безпосередньо залежить здоров'я людини, і то на скільки організм здатний протистояти різноманітним захворюванням. Дослідження «будівельного матеріалу» сприяє тому, що виявляється розвиток різноманітних патологій на початковій стадії, контролюється терапія і стійкість її ефекту. Такого роду дослідження має назву цитологічне. Воно полягає в тому, що за допомогою мікроскопа вивчаються будова клітин в складі взятого матеріалу, а саме зміни в ядрі і цитоплазмі. Найчастіше цитологічне дослідження застосовується в гінекологічній області.

Основа цитологічного аналізу така ж, як і гістологічного - морфологічна, але для нього потрібно небагато матеріалу. Ще дане дослідження використовується для виявлення вірусних, запальних і аутоімунних хвороб. Воно рекомендовано для проведення при підозрі на запалення, рак, вірус (для того, щоб уточнити діагноз); необхідності підтвердити онкологічну хворобу; відстеження динамічності лікування хвороби; контролюванні результату лікування; профілактичному скринінгу; контролюванні рецидивів в обов'язковому порядку після онкологічного захворювання.
Найчастіше цитологічний аналіз не полягає у втручанні, практично весь біоматеріал збирається майже безболісно. Для нього можуть використовувати мокроту; сечу; виділення з молочної залози; амніотичну рідину; змив або мазок; зішкріб з садна, свищів, виразок. Є біоматеріал, при взятті якого може виникнути дискомфорт. Але збір здійснюється максимально швидко, а також у безлічі випадків його збирають під час проведення іншого дослідження, завдяки цьому пацієнт уникає новий болезненнийаналіз. Болісно можуть бути взяті змив з органу при проведенні ендоскопії; кров; цереброспінальної рідина; пунктат з суглоба і серозної порожнини.

У центрі дерматології та лікувально-естетичної косметології Сана цитологічне дослідження виконується безпечним і безболісним способом, завдяки йому досліджуються динаміка патологічного вогнища, діагностується новоутворення на перших стадіях його розвитку.

7758

Цитологічне дослідження є одним з найбільш точних досліджень, які існують в медицині. Точність методу становить від 94% до 99%.
У цитологічного аналізу можуть бути різні завдання - в залежності від того, які саме клітини взяті для мікроскопії. В першу чергу співробітники лабораторії оцінюють, наскільки досліджуваний матеріал відповідає нормі - про це говорить форма і структура клітин, наявність або відсутність в них певних включень. Приводом для занепокоєння стане присутність в зразку лейкоцитів (клітин крові, що виконують захисну функцію) або мікроорганізмів, що вкаже на перебіг інфекційного процесу. Найбільш грізна ознака патології - виявлення атипових клітин з ознаками злоякісного переродження.
Причин для призначення аналізу на цитологію у лікаря може бути кілька. У більшості випадків даний метод використовується як скринінговий - це недорогий і швидкий спосіб виявити хворих з підозрою на рак. Крім цього цитологічний аналіз є важливим допоміжним методом уточнення діагнозу - в тому числі і після операції, коли в якості досліджуваного матеріалу використовуються відбитки видалених тканин на предметному склі. В ході консервативного лікування і після нього «аналіз на цитологію» дозволяє оцінити, наскільки ефективною виявилася обрана лікарем тактика і чи є сенс продовжувати спостереження.